S01 E07 Chlpatý terapeut

07.09.2022
40 minút

Intervencie s asistenciou zvierat – hipoterapia, canisterapia, animoterapia.

Hipoterapia nie je vozenie sa na koni. Na čo si dať pozor pri výbere vhodnej terapie. Len 1 zo 100 koní je vhodný na terapiu. Prečo je to tak? Kľúčový je výber terapeuta – až 70% práce robí terapeut, nie zviera. Prečo deti na terapii neľutovať. Dôležitá je motivácia, napríklad nakŕmenie psíka za odmenu. Koľko terapií zvládne terapeut a tiež zviera denne? Kto nie je vhodný na terapiu?

Všetky odpovede sa dozviete v rozhovore Janka Dobríka so spoluzakladateľkou iniciatívy Slovenskej asociácie pre intervencie s asistenciou zvierat Pavlínou Matulániovou.

Vypočujte si na

Pre dvojnožcov čo radšej čítajú

JD: Ahoj Dvojnožci. Moje meno je Jano Dobrík a vítam vás pri počúvaní a sledovaní ďalšej časti podcastu Zverissimo. Mojím dnešným hosťom je dáma, ktorá je terapeutka, zakladateľka organizácie Zvierací terapeut, aktívne a denne sa venuje intervenciám s asistenciou koní, takisto sa podieľa na vzdelávaní nových terapeutov a v roku 2021 začala pracovať na založení Slovenskej asociácie pre intervencie s asistenciou zvierat. Vítam tu u nás v štúdiu Pavlínu Matulániovú. Pavlína ahoj.

PM: Ďakujem veľmi pekne, aj ja vás pozdravujem.

Ďalšie epizódy

S01 E08 Bola raz jedna granula

S01 E06 Ťahá na vôdzke, žobre pri stole

S01 E05 Behaj so psom

S01 E04 O nich bez nich

S01 E03 Povedz sýýýýr

S01 E02 Štvornohí cestovatelia

S01 E01 Horúčavy so štvornožcami