S01 E04 O nich bez nich

27.07.2022
27 minút

Kastrácia a sterilizácia štvornožcov.

Letné serenády pod oknami a susedov kocúr, ktorý u vás značkuje. Je váš chlpáč na týždenných potulkách? Čo to vlastne je tá kastrácia? Pomáha k dlhšiemu a zdravšiemu životu. Následky – priberanie na váhe a inkontinencia sa dajú riešiť.
Ako zákrok prebieha? Keď niektorí majú na saláme… Môže sa zákrok nepodariť? Koľko treba počkať po vakcinácii? Po zákroku s golierom, či bez neho? Miláčikovia majú mať aspoň raz mláďatá. Naozaj? Najmä ale buďme zodpovední.
O rozhodovaní o nich bez nich sa Janko Dobrík debatoval s veterinárkou a dvojnožkou Slávkou Kunovou.

Nájdete na

Pre dvojnožcov čo radšej čítajú

Intro: Toto je Zverissimo. Podcast, v ktorom vám poradíme ako na vášho štvornožca. Dvojnožcov za mikrofónom vyspovedá herec na moderátorskej stoličke Janko Dobrík.

JD: Ahoj dvojnožci. Moje meno je Jano Dobrík a vítam vás pri počúvaní a sledovaní ďalšej časti podcastu Zverissimo. Mojím dnešným hosťom je dievča mladá dáma, ktorá ako sama o sebe povedala - je to dievča z dediny, obyčajný človek, ktorý si odmalička plní svoj sen a dnes k nám do štúdia v Banskej Bystrici prišla z malej dedinky pri Nitre. Vítam tu u nás veterinárnu lekárku Slávku Kunovú. Slávka ahoj.

Ďalšie epizódy

S01 E13 Nauč sa im rozumieť bez slov

S01 E12 Pozrite im na zúbok

S01 E11 Krok k samostatnosti

S01 E10 Hrdinovia na štyroch labkách

S01 E09 Potvory číhajú

S01 E08 Bola raz jedna granula

S01 E07 Chlpatý terapeut

S01 E06 Ťahá na vôdzke, žobre pri stole

S01 E05 Behaj so psom

S01 E03 Povedz sýýýýr

S01 E02 Štvornohí cestovatelia

S01 E01 Horúčavy so štvornožcami