S01 E06 Ťahá na vôdzke, žobre pri stole

24.08.2022
46 minút

Ako zvládnuť tieto výzvy pri výchove psa

Čo sa stane, keď jeden z rodičov zavelí “Buď ja, alebo pes!”? Viem, ako to nechcem, ale neviem, ako to chcem. Iný spôsob kynológie – psovod nemusí demonštrovať svoju silu nad psom. Tréning psa je rozhovor. Piškótková škola priniesla výsledky. Vysvetlenie ako cudzojazyčnému tvorovi – niečo za niečo. Trénovať, trénovať a trénovať aby to fungovalo. Ako “zapnúť” svojho psa? Každý pes sa dá vycvičiť. Limitom je trpezlivosť majiteľa. Profi výcvik vs. sídlisková poslušnosť. Tretie miesto z majstrovstiev sveta v záchrannej kynológii. Pátranie po obetiach zemetrasenia na Sumatre. Na čo myslela Deniska, keď po nej kráčal Newfoundlandský pes celou váhou? Ako reaguje zachránený človek?

O tomto všetkom hovoril náš dvorný dvojnožec Janko so ženami, ktoré sú kynologičkami od 13tich rokov, Deniskou Fazekašovou a Jankou Šikulovou.

Nájdete na

Pre dvojnožcov čo radšej čítajú

JD: Ahoj Dvojnožci, moje meno je Jano Dobrík a vítam vás pri počúvaní a sledovaní ďalšej časti podcastu Zverissimo. Mojimi dnešnými hoskami - a áno, prvý krát v štúdiu sedíme traja - sú dve slečny, dve dámy, ktoré o sebe napísali, že sú obyčajné ženy, ktoré majú rady zvieratá, a teda najmä psov. Kynológii sa obidve venujú, a to je vzácna zhoda, od svojich trinástich rokov, majú spoločné cvičisko pre psov, kde pracujú s veľkým množstvom ľudí a psíkov a čo je veľmi zaujímavé, vycestovali na Sumatru, kde pomáhali po zemetrasení pri pátraní po preživších. Dámy a páni, vítam tu u nás v Shtoodiu kynologičky Denisu Fazekašovú a Janku Šikulovú. Ahojte, dobrý deň. Dievčatá, predtým ako sa začneme rozprávať o našej téme, ktorá je "Ťahá na vôdzke, žobre pri stole", takže sa budeme rozprávať o tom, ako zvládať tieto výzvy pri výchove psa, ešte predtým by som vás rád podrobil piatim rýchlym otázkam, na ktoré budete mať dve možnosti a v princípe ide iba o to, aby ste sa rýchlo rozhodli pre jednu z nich. Pôjdeme v takom móde, že ja položím otázku Denisa odpovieš prvá a hneď na to Janka odpovieš aj ty. Nenechaj sa týmito Denisinymi odpoveďami nijako ovplyvňovať. Je to o tebe, dobre? A je to. Je to jednoduché, je to rýchle, je to, ako hovoria mládežníci funny. Takže poďme na to. Dievčatá, hory alebo more?

DF: Hory.

Ďalšie epizódy

S01 E26 Elza radí

S01 E25 Zviera nie je vec

S01 E24 Dvojnožcova lekárnička

S01 E23 Vystavujem, vystavuješ, vystavujeme

S01 E22 Poistenie, ktoré má hlavu aj labku

S01 E21 Víťaz je len jeden

S01 E20 Čo im do misky nepatrí

S01 E19 Posledné zbohom

S01 E18 Najvernejší

S01 E17 So psom na hory

S01 E16 Čo je vlastne s papiermi

S01 E15 Nie každý má happy end

S01 E14 Ako prežiť silvestrovské oslavy

S01 E13 Nauč sa im rozumieť bez slov

S01 E12 Pozrite im na zúbok

S01 E11 Krok k samostatnosti

S01 E10 Hrdinovia na štyroch labkách

S01 E09 Potvory číhajú

S01 E08 Bola raz jedna granula

S01 E07 Chlpatý terapeut

S01 E05 Behaj so psom

S01 E04 O nich bez nich

S01 E03 Povedz sýýýýr

S01 E02 Štvornohí cestovatelia

S01 E01 Horúčavy so štvornožcami