S01 E06 Ťahá na vôdzke, žobre pri stole

24.08.2022
46 minút

Ako zvládnuť tieto výzvy pri výchove psa

Čo sa stane, keď jeden z rodičov zavelí “Buď ja, alebo pes!”? Viem, ako to nechcem, ale neviem, ako to chcem. Iný spôsob kynológie – psovod nemusí demonštrovať svoju silu nad psom. Tréning psa je rozhovor. Piškótková škola priniesla výsledky. Vysvetlenie ako cudzojazyčnému tvorovi – niečo za niečo. Trénovať, trénovať a trénovať aby to fungovalo. Ako “zapnúť” svojho psa? Každý pes sa dá vycvičiť. Limitom je trpezlivosť majiteľa. Profi výcvik vs. sídlisková poslušnosť. Tretie miesto z majstrovstiev sveta v záchrannej kynológii. Pátranie po obetiach zemetrasenia na Sumatre. Na čo myslela Deniska, keď po nej kráčal Newfoundlandský pes celou váhou? Ako reaguje zachránený človek?

O tomto všetkom hovoril náš dvorný dvojnožec Janko so ženami, ktoré sú kynologičkami od 13tich rokov, Deniskou Fazekašovou a Jankou Šikulovou.

Vypočujte si na

Pre dvojnožcov čo radšej čítajú

JD: Ahoj Dvojnožci, moje meno je Jano Dobrík a vítam vás pri počúvaní a sledovaní ďalšej časti podcastu Zverissimo. Mojimi dnešnými hoskami - a áno, prvý krát v štúdiu sedíme traja - sú dve slečny, dve dámy, ktoré o sebe napísali, že sú obyčajné ženy, ktoré majú rady zvieratá, a teda najmä psov. Kynológii sa obidve venujú, a to je vzácna zhoda, od svojich trinástich rokov, majú spoločné cvičisko pre psov, kde pracujú s veľkým množstvom ľudí a psíkov a čo je veľmi zaujímavé, vycestovali na Sumatru, kde pomáhali po zemetrasení pri pátraní po preživších. Dámy a páni, vítam tu u nás v Shtoodiu kynologičky Denisu Fazekašovú a Janku Šikulovú. Ahojte, dobrý deň. Dievčatá, predtým ako sa začneme rozprávať o našej téme, ktorá je "Ťahá na vôdzke, žobre pri stole", takže sa budeme rozprávať o tom, ako zvládať tieto výzvy pri výchove psa, ešte predtým by som vás rád podrobil piatim rýchlym otázkam, na ktoré budete mať dve možnosti a v princípe ide iba o to, aby ste sa rýchlo rozhodli pre jednu z nich. Pôjdeme v takom móde, že ja položím otázku Denisa odpovieš prvá a hneď na to Janka odpovieš aj ty. Nenechaj sa týmito Denisinymi odpoveďami nijako ovplyvňovať. Je to o tebe, dobre? A je to. Je to jednoduché, je to rýchle, je to, ako hovoria mládežníci funny. Takže poďme na to. Dievčatá, hory alebo more?

DF: Hory.

Ďalšie epizódy

S01 E08 Bola raz jedna granula

S01 E07 Chlpatý terapeut

S01 E05 Behaj so psom

S01 E04 O nich bez nich

S01 E03 Povedz sýýýýr

S01 E02 Štvornohí cestovatelia

S01 E01 Horúčavy so štvornožcami